auto na wystawie

Targi Motoryzacyjne

Przechadzając się po mieście możemy natknąć się na ogłoszenia o targach, wiszą średnio na co drugim słupie ogłoszeniowym. Targi pracy, książki, antyków, czego dusza zapragnie. Z rzadka pojawiają się targi motoryzacyjne. Co można tam zobaczyć i dlaczego warto tam przyjść? Poniżej zamieszczam wszelkie odpowiedzi.

Targi Motoryzacyjne – dlaczego warto je odwiedzić?

Proste pytanie – prosta odpowiedź: z ciekawości. Nawet jeśli nie interesujesz się motoryzacją, zabierz się w wolny dzień z kolegami, może w tym dniu stwierdzisz jednak, że pojazdy mechaniczne to ciekawy temat? Na największych targach w Polsce i UE producenci pokazują swoje najnowsze dzieła, a dealerzy umożliwiają z zapoznaniem się bliżej z każdym modelem. Jeśli poszukujesz nowego auta to najlepszym miejscem do odwiedzenia są targi. Bez konieczności krążenia po całym mieście można obejrzeć z bliska i porównać ceny większości producentów, a także umówić się na jazdę testową. Na zdecydowanej większości targów motoryzacyjnych można także zobaczyć motocykle, kampery, producenci przedstawiają także nowoczesne rozwiązania napędów i silników. Dla właścicieli samochodów, którzy lubią dbać o swoje cztery kółka są stoiska z chemią i kosmetykami pielęgnacyjnymi, felgami, oponami, oraz wszelakie stoiska związane z tuningiem. Kilkoma słowami: każdy na targach motoryzacyjnych znajdzie coś dla siebie.

Największe Targi Motoryzacyjne w Polsce

 

Jeśli zostałeś zachęcony do odwiedzin, poniżej lista wybranych targów w Polsce na rok 2016:
31 marzec-4 kwiecień  Motor Show Poznań 2016

Jedne z największych targów w Polsce. W tych dniach producenci wystawią swoje najnowsze pojazdy na salonie samochodowym. Można dokonać jazd testowych, oraz wybrać się do szkoły bezpiecznej jazdy. Ponadto na targach będą także przedstawiane: skutery, motocykle, quady, kampery, przyczepy i wszelakie akcesoria. Ponadto w dziale air passion producenci pokażą samoloty, spadochrony i akcesoria. Będzie można także zapoznać się z ofertą ośrodków szkoleniowych.
13 – 15 maj Oldtimer 2016 Nadrzyn k. Warszawy


W tych dniach odbędzie się w Warsaw Expo międzynarodowa wystawa pojazdów i motocykli zabytkowych, oraz klasycznych. Na miejscu będzie również aukcja, a więc doskonała okazja by nabyć nietuzinkowy pojazd.

21 – 22 maj Moto Show Kraków 2016

Kolejne z największych targów w Polsce. W Krakowie są prezentowane auta tunigowane, sportowe, amerykańskie Muscle Car, samochody wyczynowe, jak i supersamochody. Oprócz pojazdów można także będzie znaleźć stoiska z kosmetykami i chemią samochodową, częściami, akcesoriami, oraz car audio. Ponadto zaplanowane są także spotkania z kierowcami wyścigowymi i rajdowymi.

4 – 5 czerwiec ProfiAuto Show Katowice 2016

Podczas tych targów, producenci przedstawią swoje najnowsze propozycje. Jak na większości takich spotkań, będzie można umówić się na jazdy testowe, zobaczyć stoiska z akcesoriami, wyposażeniem warsztatów i częściami samochodowymi.
18 – 19 czerwiec Auto Moto Show Sosnowiec 2016

Kolejne z największych targów motoryzacyjnych w Polsce. Poza salonem samochodowym, jazdami testowymi i akcesoriami, można także będzie zobaczyć stoiska, gdzie producenci pokażą nowatorskie rozwiązania motoryzacyjne, alternatywne napędy, oraz biopaliwa. Dodatkowo będą także prezentacje części i rozwiązań tuningowych, felg i opon, oraz część targów będzie poświęcona pojazdom zabytkowym.

2 – 4 wrzesień Classic Moto Show Kraków

Nie są to typowe targi motoryzacyjne. W Muzeum Inżynierii Miejskiej przedstawione będą samochody klasyczne i zabytkowe. Całość będzie podzielona na działy min; polskie legendy, amerykańskie marzenia, auta z krajów demokracji ludowej, zabytkowe jednoślady i wiele innych. Odbędzie się także giełda części zamiennych, oraz zaprezentują się warsztaty specjalizujące się w renowacji zabytkowych pojazdów.

18 – 20 listopad Warsaw Moto Show 2016


Ostatnie z największych targów w Polsce. W zeszłym roku odwiedziło je 148 000 gości. Producenci zaprezentują najnowsze modele samochodów, dealerzy umożliwią zapisanie się na jazdy testowe. Można także będzie odwiedzić stoiska z akcesoriami, car audio, felgami, oponami i wyposażeniem warsztatu. Będzie także możliwość zobaczyć gwiazdy polskiej motoryzacji, w 2015 roku byli to min; Kajetan Kajetanowicz i Rafał Sonik.

Największe Targi Motoryzacyjne w Europie

W UE i na świecie odbywają się także targi, najczęściej dużo większe niż w Polsce.
Wybrane z nich prezentuję poniżej:
3 – 13 marzec Internationaler Auto Salon Genewa 2016


Targi już się odbyły, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że to jedne z największych targów w UE. Odbyły się już po raz 86 i odwiedziło je około 700 tys. gości. Obecnych na nich było 250 wystawców z 30 krajów, oraz pokazano 146 europejskich i światowych premier. Podczas tych targów dokonuje się wyboru Car of The Year.
Auto Mobil International Lipsk, Niemcy


Niestety te jedne z największych targów motoryzacyjnych nie odbędą się w tym roku, gdyż wielu producentów odwołało swój udział w ostatniej chwili. Druga część wystawców z powodu braku konkurencji i zmniejszonej powierzchni wystawowej zmuszona była zrezygnować.
1 – 16 październik Paris Motor Show 2016

Jedne z najważniejszych targów w UE i na świecie. W zeszłym roku odwiedziło je ponad 1,2 miliona gości. Producenci przedstawiają najnowsze samochody, jak i też auta koncepcyjne pokazujące kierunek rozwoju motoryzacji w najbliższych latach. Podczas największych targów w Europie często też swoje zmodyfikowane pojazdy pokazują największe warsztaty i firmy tuningowe.
Oprócz tych targów jednymi z największych w UE są także:
19 – 24 kwiecień Motor Show Bratysława, Słowacja
5 – 8 maj Tuning World Bodensee Fredrichshafen, Niemcy
10 – 15 maj Salón Internacional del Automóvil Madryt, Hiszpania
22 – 25 wrzesień Autoshow Praga, Czechy

 

Robert Saj