Jazda na deskorolce

Skateboarding -pierwsze kroki na deskorolce

 

Jazda na deskorolce nie należy do najprostszych czynności. Warto zatem sprawdzić czym charakteryzuje się skateboarding oraz jak skutecznie stawiać swoje pierwsze kroki na deskorolce. Dzięki poznaniu kilku podstawowych zasad uprawianie tego sportu na pewno okaże się wspaniałą zabawą.


Od czego rozpocząć naukę jazdy na deskorolce?

Punktem wyjścia, od którego zaczyna się nauka jazdy na deskorolce jest wybranie dobrej deski, na której rozpocznie się naukę. Warto w tym celu udać się do profesjonalnego sklepu, w którym specjalista pomoże dobrać deskorolkę, która będzie dostosowana m.in. do naszego wzrostu i wagi. Następnie konieczne jest znalezienie prostego terenu, który będzie idealnym miejscem do ćwiczeń. To właśnie tam będzie można stawiać pierwsze kroki na deskorolce. Idealne w tym celu będzie asfaltowe boisko, dobrze ubity grunt lub prawdziwy skatepark.

Jak stawiać pierwsze kroki na desce?

Przed przystąpieniem do wykonywania trudniejszych tricków trzeba nauczyć się podstawowych kroków. Kluczowe jest nabycie umiejętności utrzymywania równowagi. Opanowanie tego elementu jest fundamentalne, jednak jest nieco trudne bowiem deskorolka nie jest zbyt stabilna. Warto zatem zabrać ze sobą kogoś znajomego, kto pomoże nam uniknąć upadków i będzie dla nas wsparciem. Jazda na deskorolce nie obejdzie się oczywiście bez opanowania właściwego stylu odpychania się. Na początku warto robić to bardzo uważnie i powoli. Dobra koordynacja ruchowa będzie tutaj dużym atutem. W pierwszym stadium nauki jazdy na deskorolce nie jest wskazane zbyt duże szaleństwo. Nabranie zbyt dużej prędkości może przynieść więcej szkód niż pożytku. A samo zatrzymanie się i zejście z deskorolki wcale nie jest takie proste. Nauka jazdy na deskorolce wymaga nie tylko dużej sprawności fizycznej i skupienia. Niezbędne jest także posiadanie dużej dozy cierpliwości. Bowiem początki na pewno będą ciężkie i pełne mniej lub bardziej bolesnych upadków. Trzeba pamiętać także o zaopatrzeniu się w kask i nakolanniki, w końcu bezpieczeństwo to podstawa.

Kiedy przyjdzie czas na naukę trudnych tricków?

Jednak nie warto się poddawać, a systematyczność przyniesie oczekiwane efekty. I będzie można zacząć naukę bardziej skomplikowanych trików. Na pewno będziesz do tego dążył zaraz po tym, jak nauczysz się wykonywać podstawowe ruchy na deskorolce. Jazda na deskorolce niebywale wciąga. I wraz z opanowaniem nowych umiejętności każdy pragnie piąć się jeszcze wyżej i stawać się jeszcze lepszym.

 

Jazda na deskorolce jest źródłem niemałej przyjemności. Można się o tym przekonać nawet już po pierwszej przejażdżce. Mimo, że nauka jazdy na deskorolce wymaga czasu i cierpliwości to wszystko rekompensuje satysfakcja z czynionych postępów. Takie hobby to naprawdę duże źródło przyjemności, nawet pomimo stłuczeń i siniaków, które są nierozerwalnie związane z jadą na deskorolce. I pamiętaj – skateboarding naprawdę jest praktycznie dla każdego.