samochody na wystawie motoryzacyjnej

Nowości motoryzacyjne 2016

Rok 2016 zapowiada się na wyjątkowo obfity w premiery. Czym w tym roku zaskoczą nas producenci samochodów? Sprawdź moto nowości 2016 r.


Moto nowości 2016

W ostatnich latach zdecydowanym trendem w motoryzacji są samochody elektryczne i hybrydowe. Nie jest więc zaskoczeniem, że i tym razem koncerny skupiły się na rozwoju napędów wykorzystujących silniki elektryczne. Dowodem na słuszność tego podejścia jest ogromne zainteresowanie premierą 3 generacji samochodu elektrycznego Tesla.

Ponadto w tym roku możemy zobaczyć futurystyczną wizję samochodu hybrydowego Toyoty, nową linię nadwozi Volvo, oraz debiut Hyundaia na rynku tanich aut hybrydowych.

 

5 premier samochodowych 2016

  1. Volvo S90

Po długim okresie stagnacji, Volvo postanowiło odświeżyć gamę oferowanych modeli. Z bardzo dobrym odbiorem spotkała się nowa limuzyna szwedzkiego producenta. Samochód posiada dobrze wyważone proporcje. Linie nadwozia są rozpoznawalne i zdecydowanie wyróżniają się od konkurencji. Samochód będzie dostępny z silnikami diesla, benzynowymi, oraz oczywiście w wersji hybrydowej. Najmocniejszy silnik dostarczy nam nieco ponad 400 KM, co powinno zadowolić wielbicieli szybkiej jazdy.

 

  1. Hyundai Ioniq

Koreański producent postanowił zagarnąć dla siebie kawałek rynku niedrogich hybryd. Ionig oferowany jest w wersji hybrydowej, hybrydowej plug-in (możliwość ładowania akumulatorów z zewnętrznego źródła zasilania), oraz w wersji elektrycznej – bez silnika spalinowego. Auto ma być sprzedawane wyłącznie z silnikiem benzynowym 1.6 (105KM) wspieranym przez 46 konną elektryczną jednostkę napędową. Producent deklaruje spalanie wersji hybrydowej na poziomie 3.5l/100km.

 

  1. Fiat Tipo

Fiat postanowił wprowadzić następcę dość długo sprzedawanego Bravo. Sprytnym zabiegiem jest powrót do starej nazwy samochodów klasy kompakt w stajni włoskiego producenta, gdyż Bravo wielu osobom kojarzyło się z pierwszą dość nieudaną generacją tego modelu. Samochód ma szanse być najtańszym autem kompaktowym na rynku, gdyż wersja sedan kosztuje jedynie 46 tys. zł.

 

  1. Toyota Kikai

Premierowo zaprezentowany na salonie w Genewie model koncepcyjny wzbudził falę dyskusji. Japończycy zbudowali hybrydę, w stylu, który najlepiej oddaje określenie „futurystyczne retro”. Samochód przypomina wyglądem karetę. Wyeksponowane podzespoły zawieszenia i silnika zdecydowanie odbiegają od trendów panujących obecnie w motoryzacji. Model najprawdopodobniej nigdy nie wejdzie do sprzedaży, nie mniej jednak takie projekty są bardzo wartościowe, gdyż pozwalają sprawdzić czy tego typu samochody znalazłyby swoje miejsce na rynku automotive.

 

  1. Volkswagen Cady Alltrack

Uterenowiona wersja dostawczego modelu Volkswagena charakteryzuje się napędem 4×4, zwiększonym prześwitem, oraz bardziej „terenowym” wyglądem. Nowy model zapewne znajdzie szerokie grono odbiorców, tam gdzie potrzebny jest samochód o dobrych własnościach trakcyjnych. Ciekawostką jest, że auto produkowane jest w Polsce.

 

Pierwsza połowa roku 2016 była obfita w premiery. W prawie każdym segmencie pokazały się nowe modele obfitujące w ciekawe rozwiązania. Możemy obserwować jak umacnia się pozycja samochodów hybrydowych, które obecne są w gamie modeli wszystkich dużych producentów. Nie mniej jednak przez kilka kolejnych lat możemy być spokojni o przyszłość silników spalinowych, gdyż samochody elektryczne wciąż są raczej wyłącznie  ciekawostką.

 

Kacper Dubiel