bolid F1 w czasie wyścigu

10 najlepszych filmów o motoryzacji

Jesteś pasjonatem szybkiej jazdy? Szukasz filmu z szybkimi zwrotami akcji i luksusowymi samochodami w roli głównej? Sprawdź listę 10najlepszych naszym zdaniem filmów o motoryzacji.

Filmy z samochodami w roli głównej

Są filmy, w których samochody są tylko dodatkiem. Ale są i takie, które grają w filmach pierwszoplanową rolę. Prezentujemy wam naszą autorską listę najlepszych  filmów z samochodami w rolach głównych. Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje z pewnością zadowolą wszystkich fanów motoryzacji.

 

TOP 10 filmów o samochodach

  1. Wyścig (ang. Rush) – 2013 r.

Naszą listę rozpoczyna jedna z nowszych produkcji. Jest to film, który rozgrywa się w otoczeniu wyścigów Formuły 1. Reżyser zadbał, aby klimat wyścigów F1 wiernie przenieść na ekrany kinowe. Dlatego też oglądając Wyścig możemy poczuć się jak na prawdziwym torze F1.

Głównymi bohaterami filmu są legendarni kierowcy F1 Niki Lauda oraz James Hunt. Akcja filmu jest rywalizacją pomiędzy dwoma kierowcami, która obfituje w częste zmiany akcji, szybkie wyścigi, nieczyste zagrania i ciągłą walka pomiędzy głównymi bohaterami. Największym atutem filmu jest jego wciągająca akcja, która sprawia, że nie będziemy się nudzić w kinie ani sekundy.

 

  1. 60 sekund (ang. Gone in Sixty Seconds) – 2000 r.

Film pełen szybkich pościgów samochodowych, pięknych kobiet i ciekawej fabuły. Główne role w filmie grają Angelina Jolie oraz Nicloas Cage. Pomimo lekkiego przepychu Hollywodzkiego film bardzo dobrze się ogląda, a nawet zachęca do kilkukrotnego powrotu do niego. W filmie znalazło się wiele fantastycznych efektów specjalnych, które w połączeniu z  genialną grą aktorską wprowadzają widzów w niesamowity klimat pościgów samochodowych.

 

  1. Szybcy i wściekli (Fast and Furious) – seria 8 filmów

Szybcy i wściekli to nie tylko jeden film o wyścigach samochodowych, ale seria czterech wciągających fabuł z samochodami w tle. Film rozpoczął wielką modę na tuning samochodów i wyścigi miejskie. Jest to z pewnością kultowy film, którego nie może przegapić żaden fan motoryzacji i kina.

 

Pozostałe filmy o motoryzacji, do których także warto sięgnąć to:

  1. Bullitt
  2. Vanishing Point (oryginalna wersja)
  3. Dukes of Hazzard
  4. Deathproof
  5. Mad Max
  6. The Gumball Rally
  7. Vanishing Point

Gorąco polecamy!